Zalety leczenia kanałowego pod mikroskopem

Opublikowane przez La Dentica w dniu

Ostatnie dziesięciolecie przyniosło rewolucję w medycynie, ogromny rozwój odnotowano również w stomatologii. Metody leczenia zostały znacznie ulepszone. Obecnie nie stosuje się już archaicznych procedur dewitalizacji zębów (potocznie nazywanego zatruwaniem), które pamiętamy sprzed kilku lat lub o którym mówili nam rodzice. Leczenie stomatologiczne może dziś wykonywać uśmiechnięty dentysta, w przyjaznej atmosferze, zgodnie ze światowymi standardami.

Każdego dnia stomatolodzy korzystają z najwyższej jakości sprzętu, aby zapewnić swoim pacjentom komfort i bezbolesne leczenie, a sobie ułatwić pracę. Podobnie jest z mikroskopem stomatologicznym, który staje się przedłużeniem oczu endodontów i w naszej klinice stosowany jest za każdym razem podczas leczenia kanałowego.

Leczenie kanałowe z użyciem mikroskopu i bez – różnice

Świat widziany pod mikroskopem to złożona struktura sytemu kanałów zębowych. Tradycyjne i skuteczne leczenie kanałowe jest niemal niemożliwe bez umiejętności, odpowiednich narzędzi, a przede wszystkim mikroskopu stomatologicznego. Obrazy niewypełnionego kanału, który nie został odnaleziony czy też złamane narzędzia w kanałach zębowych to dość powszechne zjawiska występujące po leczeniu kanałowym bez użycia mikroskopu. Takie sytuacje mogą prowadzić do zapalnych powikłań okostnej i wymagać interwencji. Nierzadko wiąże się to z koniecznością powtórzenia leczenia kanałowego a nawet utratą zęba.

Zalety mikroskopowego leczenia kanałowego

Przyjrzyjmy się najważniejszym korzyściom płynącym z zastosowania nowoczesnego mikroskopu w endodoncji:

  • Łatwość znalezienia wszystkich kanałów i możliwość dokładnego oczyszczania dzięki dużemu powiększeniu. Mikroskopy dentystyczne zapewniają powiększenie od 3x do 30x. Zapewniają również głębsze i szersze pole widzenia niż tradycyjne lupy dentystyczne.
  • Zwiększona precyzja. Tak duże powiększenie, jakie oferują nowoczesne mikroskopy dentystyczne umożliwiają stomatologom dostęp do małego, wąskiego otworu kanału bez usuwania struktury zęba. Zanieczyszczenia, które należy usunąć z kanału korzeniowego przed jego wypełnieniem również są łatwiej identyfikowane.
  • Ulepszona wizualizacja. Stomatolodzy mogą leczyć tylko to, co widzą. Soczewkę mikroskopu można umieścić bezpośrednio nad ustami pacjenta bez żadnego dyskomfortu.

Mikroskop dentystyczny nie tylko pomaga endodontom w ich codziennej pracy, ale sprawia również, że leczenie jest szybsze i bardziej komfortowe dla pacjenta. To nie tylko oszczędność czasu, ale również brak niepotrzebnego stresu. Całe leczenie kanałowe można wykonać podczas jednej wizyty.

Cena mikroskopowego leczenia kanałowego

Cena leczenia kanałowego z użyciem mikroskopu jest wyższa niż w przypadku standardowych procedur. Jednak całkowity koszt obliczany jest indywidualnie dla każdego pacjenta. Jest to uwarunkowane między innymi liczbą kanałów, ich stanem oraz obecnością lub brakiem złamanych narzędzi w kanałach.La Dentica Centrum Stomatologii s.c. Katarzyna Herbut, Grzegorz Herbut

KONTAKT

Specjalistyczne Centrum Stomatologii Estetycznej La Dentica

“Wiślane Tarasy” (wjazd od strony “Błękitka”)

ul. Grzegórzecka 67C/U1

31-559 Kraków

NAPISZ LUB ZADZWOŃ

Tel. 502 051 855

e-mail: recepcja@ladentica.eu

NASZ BLOG

GODZINY OTWARCIA

Poniedziałek – Czwartek

8.30 – 20.00

Piątek

8:30 – 17:00

SOCIAL MEDIA