Wybielanie zębów

Wiele osób zabiega o śnieżnobiały uśmiech, dzięki któremu będą mogły swobodnie czuć się w towarzystwie i bez skrępowania korzystać z jego walorów. Dlatego wybielanie stanowi bardzo ważny aspekt działalności naszego Centrum Stomatologii Estetycznej La Dentica w Krakowie.

Wybielanie na dwa sposoby

W La Dentica praktykujemy dwie różne metody wybielania zębów, zależnie od uwarunkowań, potrzeb i możliwości pacjenta. Za każdym razem wybieramy tę, która najlepiej spełni swoje zadanie. Co możemy zaproponować?

Wybielanie nakładkowe

To jedna z najpopularniejszych opcji, która wymaga pewnego zaangażowania ze strony pacjenta. Wybielanie zębów odbywa się tu tak naprawdę w domu, choć po przekazaniu przez lekarza wytycznych i pod jego stałą kontrolą. W czasie wizyty w gabinecie pacjent otrzymuje od stomatologa specjalnie dla niego przygotowane nakładki – powstają na podstawie pobranego wcześniej wycisku zębów, dlatego w odróżnieniu od tanich, ogólnodostępnych, uniwersalnych szyn, doskonale przylegają do zębów, co bezpośrednio wpływa na efekt wybielania. Nakładki, które otrzymamy w klinice, należy używać zgodnie z instrukcją specjalisty, aplikując odpowiednią ilość żelu wybielającego. Proces nakładkowego wybielania zębów trwa najczęściej dwa tygodnie i przynosi naprawdę zaskakujące efekty.

Wybielanie gabinetowe

Kolejnym proponowanym przez nas sposobem na zmianę barwy uzębienia jest profesjonalne wybielanie gabinetowe. Zabieg jest w pełni bezpieczny, łagodny dla zębów, a w dodatku pozwala na szybkie uzyskanie efektów, ponieważ od razu po jego zakończeniu pacjent może cieszyć się z jego rezultatów. Na początku osłania się dziąsła pacjenta, a na zęby nakłada preparat wybielający. Zabieg trwa około godziny. Zaletą tej metody, w porównaniu do wybielania przy pomocy nakładek, jest natychmiastowe działanie i tylko jedna wizyta potrzebna do tego, by otrzymać zadowalający efekt. Dzięki wybielaniu gabinetowemu możemy w krótkim czasie rozjaśnić zęby o kilka odcieni. Jest to zatem rozwiązanie dla tych, którzy cenią swój czas i wygodę.

Zanim przystąpisz do wybielania zębów

Aby móc skorzystać z którejkolwiek z proponowanych metod, należy odpowiednio przygotować się do wybielania. Pierwszym etapem jest konsultacja stomatologiczna i wyleczenie ewentualnych ubytków próchnicowych. Pamiętajmy, że tylko zdrowe zęby mogą być poddane zabiegom estetycznym. Konieczny będzie także skaling, który upewni nas, że wybielamy zęby, a nie nagromadzoną na nich płytkę i umożliwi równomierne wybielenie wszystkich zębów.

Warto wiedzieć, że istnieją czynniki, które mogą wykluczyć pacjenta z konkretnej metody wybielania, dlatego podczas pierwszej wizyty zapytamy o ewentualne przeciwwskazania. Należą do nich między innymi reakcje alergiczne na substancje stosowane w preparatach wybielających, ciąża i karmienie piersią, a także niektóre choroby, takie jak cukrzyca i padaczka. Nie przeprowadza się też wybielania u pacjentów ze stanem zapalnym w jamie ustnej, aftami lub nadżerkami.

Specjaliści z La Dentica w Krakowie za każdym razem proponują metodę wybielania zębów jak najlepiej dostosowaną do potrzeb pacjenta. Wszystkich chętnych na metamorfozę swojego uśmiechu zapraszamy do naszej kliniki. Oferujemy pakiet zabiegów, które przyniosą satysfakcjonujące efekty, poprawią poczucie pewności siebie i zadowolenia ze swojego uśmiechu.