Stomatologia estetyczna

Współczesna stomatologia ma do zaoferowania o wiele więcej niż tylko leczenie bólu i próchnicy. W ramach oferty z zakresu stomatologii estetycznej oferujemy specjalistyczne zabiegi, dzięki którym możemy zaproponować naszym pacjentom korektę koloru i kształtu zębów. Osoby dbające o swój wygląd uważane są za bardziej atrakcyjne: to z nimi chętniej podejmujemy wspólne działania zarówno w życiu towarzyskim, jak i biznesie. Piękny i zdrowy uśmiech przyczynia się do wyższej samooceny i daje nam poczucie pewności siebie w relacjach międzyludzkich.

Coś więcej niż stomatologia…

Oferta stomatologii estetycznej krakowskiej kliniki La Dentica to cały szereg praktyk mających na celu zwiększenie atrakcyjności uśmiechu, a przez to wizerunku pacjenta. Nie od dziś wiadomo, że promienny uśmiech jest jednym z najważniejszych elementów w estetyce twarzy. Coraz więcej osób dostrzega jak ogromny wpływ na wygląd twarzy mają ładne, harmonijne zęby z naturalnym kształtem dziąseł i warg. Nic więc dziwnego, że znajduje się coraz więcej chętnych na skorzystanie z zabiegów stomatologii estetycznej.

Co możemy zaproponować? Przede wszystkim nowoczesne metody zmiany barwy uzębienia na bielsze, lecz wciąż mieszczące się w kryterium naturalności. Przy zastosowaniu szerokiej gamy uzupełnień protetycznych umożliwiamy modyfikację także kształtu zębów, a także suplementację braków w uzębieniu i korektę wad zgryzu, niezależnie od ich rodzaju i stopnia zaawansowania. Możemy zlikwidować tzw. uśmiech dziąsłowy, a także zaproponować chirurgię plastyczną dziąseł.

Profesjonalna higienizacja zębów

Troska o estetykę uśmiechu to także systematyczne poddawanie się zabiegom higienizacyjnym w ramach tak ważnej, a wciąż przez wielu zaniedbywanej, profilaktyki stomatologicznej. Ma ona na celu zapobieganie powstawaniu chorób zębów i przyzębia. Naszym pacjentom proponujemy co półroczne wizyty, w czasie których można nie tylko skontrolować stan swojej jamy ustnej, ale także skorzystać z usuwania kamienia nazębnego i innych zabiegów higienizacyjnych, służących poprawie estetyki i wzmocnieniu tkanek otaczających zęby.

Higienizacja zębów w La Dentica w Krakowie obejmuje (zależnie od indywidualnych potrzeb pacjenta, każdorazowo ocenianych przez specjalistę):

  • profesjonalne usuwanie kamienia nazębnego metodą ultradźwiękową;
  • likwidacja osadów i przebarwień;
  • polerowanie powierzchni zębów;
  • fluoryzację – uzupełnienie szkliwa o dodatkową warstwę fluoru, wykazującą działanie antybakteryjne, regeneracyjne i ochronne;
  • fachowy instruktaż technik szczotkowania, wyboru akcesoriów do utrzymania perfekcyjnej higieny jamy ustnej (szczoteczek, past, nici dentystycznych, itp.);
  • wskazówki dotyczące produktów żywieniowych negatywnie i pozytywnie wpływających na stan jamy ustnej.