Rentgen stomatologiczny

Wykonanie zdjęcia panoramicznego zębów poprzedza wiele zabiegów stomatologicznych. Dlaczego? Ponieważ daje ono pełny obraz uzębienia pacjenta, ułatwiając lekarzowi postawienie diagnozy i podjęcie decyzji o konkretnych sposobach leczenia, indywidualnie dostosowanych do faktycznych potrzeb.

W La Dentica dysponujemy specjalistyczną pracownią radiologii stomatologicznej, dlatego możemy zaproponować naszym pacjentom wykonanie RTG zęba na miejscu, bez konieczności odsyłania ich do innego gabinetu. Nowoczesny sprzęt pozwala na wykonanie wysokiej jakości zdjęcia panoramicznego, na którym dokładnie widać ułożenie zębów i ich korzeni oraz potencjalne patologie. Dlatego wszystkim osobom szukającym pracowni RTG zębów w Krakowie polecamy skorzystanie z usług naszej kliniki, gdzie nie tylko wykonujemy prześwietlenie, ale od razu stawiamy diagnozę, na podstawie której proponujemy ewentualne dalsze leczenie. Znacznie ułatwia to i skraca całą procedurę, przez co szanujemy czas pacjenta i troszczymy się o niego w sposób kompleksowy.

RTG zębów techniką cyfrową

Zaawansowane techniki wykonywania zdjęć panoramicznych umożliwiają zmniejszenie dawki promieniowania, co z kolei wpływa na bezpieczeństwo tej czynności. Szczególnie w sytuacjach, gdy wykonujemy prześwietlenie punktowe, obejmujące od jednego do trzech zębów, dawka promieniowania jest bardzo mała.

Nasi specjaliści dbają o komfort pacjentów podczas prześwietlenia zęba, a także o jakość uzyskanego obrazu, co jest możliwe dzięki korzystaniu z najnowocześniejszych osiągnięć techniki w dziedzinie stomatologii. Wykonujemy zdjęcia pantomograficzne (tzw. panoramy), a także RTG punktowe (praktykowane najczęściej podczas leczenia endodontycznego lub w stanach zapalnych przyzębia).

Staramy się stale udoskonalać nasze usługi i wychodzić naprzeciw oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających, czy szczególnie zestresowanych pacjentów, przez co plasujemy się w gronie najwyżej ocenianych gabinetów dentystycznych w Krakowie. Pamiętajmy! Rentgen stomatologiczny to podstawa skutecznej diagnostyki.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą La Dentica i do kontaktu z naszą recepcją w celu umówienia wizyty kontrolnej.