Protetyka stomatologiczna

Osobom borykającym się z brakami w uzębieniu proponujemy rozwiązania z zakresu protetyki, w której się specjalizujemy. Korzystając z najnowszych osiągnięć techniki, odtwarzamy prawidłowe normy zgryzowe, korygujemy brzydki kształt i kolor zębów, przywracamy prawidłowe funkcje żucia.

Odbudowa estetyczna w La Dentica

Nasza klinika w Krakowie, jako miejsce ukierunkowane na zabiegi poprawiające estetykę uśmiechu, proponuje swoim pacjentom nowoczesne rozwiązania z dziedziny odbudowy estetycznej, wykorzystujące osiągnięcia protetyki stomatologicznej. Szczególny nacisk kładziemy na przywrócenie walorów estetycznych oraz na poprawienie wyglądu twarzy bez używania metod chirurgicznych. Chodzi tu o likwidację zmarszczek, wydłużenie dolnego odcinka twarzy, uwypuklenie okolicy podnosowej oraz likwidację pogłębionych fałdów nosowo-wargowych itp. Są to techniki trudne i niezbyt powszechnie stosowane, ponieważ wiążą się z dużym zakresem prac protetycznych, wymagających szczególnych umiejętności, odpowiedniej wiedzy i kompetencji ze strony lekarza prowadzącego. Stosujemy uzupełnienia protetyczne w postaci koron, licówek i mostów. Proponowana przez nas rekonstrukcja protetyczna, za każdym razem indywidualnie dopasowywana do potrzeb pacjenta, prowadzi do trwałych rezultatów w postaci odmłodzenia twarzy bez stosowania metod chirurgii plastycznej.

Korony porcelanowe

W ofercie La Dentica znajdują się różne rodzaje koron protetycznych. Zastosowanie konkretnego typu zależy od indywidualnego przypadku. Zawsze wybieramy rozwiązania, które najlepiej odpowiedzą na potrzeby pacjenta tak, aby uzyskać najtrwalszy z możliwych rezultatów. Wśród nich:

  • korony porcelanowe: pełnoceramiczne, porcelanowe na podbudowie z tlenku cyrkonu, złota lub stali bezniklowej;
  • korony na implantach;
  • korony kompozytowe traktowane jako uzupełnienie tymczasowe;
  • wkłady (inlay) i nakłady (onlay, overlay) kompozytowe i porcelanowe;
  • protezy szkieletowe na zatrzaskach, zasuwach, teleskopach, implantach;
  • protezy akrylowe częściowe i całkowite.

Licówki porcelanowe

Licówki to cienkie płatki porcelany trwale naklejane na powierzchnię zęba w celu zmiany jego koloru, nadania mu kształtu lub wypełnienia niewielkiej przerwy między sąsiadującymi zębami. Do ich największych zalet należy wyjątkowa wytrzymałość oraz brak konieczności szlifowania całego zęba. Licówki porcelanowe to zatem w pełni bezpieczne rozwiązanie protetyczne, znacząco wpływające na estetykę uśmiechu.

Szybkie leczenie nigdy nie spełni oczekiwań wymagających pacjentów, a ich zęby nie będą wyróżniały się wyjątkowością i pięknem. Odpowiednio dobrana rekonstrukcja protetyczna przynosi spektakularne efekty oraz pozwala na uzyskanie efektu odmłodzenia twarzy. Nowoczesne rozwiązania protetyczne takie jak: licówki porcelanowe czy korony pełnoceramiczne pozwalają poprawić, bądź wyeliminować każdy, nawet największy defekt kosmetyczny związany z zębami. Efektem końcowym, oprócz młodszego wyglądu twarzy, jest promienny nieskrępowany uśmiech naszych pacjentów.

Wszystkim, którym zależy na poprawie wyglądu swojego uśmiechu, szukającym miejsca w Krakowie, gdzie specjaliści kompleksowo zajmą się jego metamorfozą, polecamy naszą klinikę. La Dentica to odpowiedź na współczesne potrzeby estetyczne społeczeństwa.