Metamorfoza uśmiechu – czy to możliwe?

Opublikowane przez La Dentica w dniu

Jak często uśmiechasz się każdego dnia? Kiedy czujesz się dobrze ze swoim uśmiechem, możesz uśmiechać się aż od 40 do 50 razy dziennie. Dzieci, które nie mają wątpliwości co do swojego uśmiechu, mogą to robić nawet 400 razy dziennie. Jednak gdy nie czujesz się pewnie i wiesz, że twoje zęby wymagają poprawy, robisz to prawdopodobnie dużo rzadziej.

Jeśli znasz ten scenariusz, powinieneś również wiedzieć, że z pomocą przychodzi stomatogia estetyczna. To właśnie dzięki niej zmienia się życie milionów ludzi – czują się pewnie ze swoim uśmiechem, poprawiając nie tylko jego wygląd, ale również zdrowie. W dzisiejszym artykule przedstawiamy kilka zabiegów z dziedziny stomatologii estetycznej, które umożliwiają przeprowadzenie metamorfozy uśmiechu – zapraszamy do lektury.

Metamorfoza uśmiechu przy pomocy koron

Korony dentystyczne mogą zmienić uśmiech poprzez naprawę lub wzmocnienie uszkodzonych czy też przebarwionych zębów. Są dopasowane do istniejących struktur zęba, pomagając przywrócić jego naturalny wygląd i funkcje. Wykonane są zazwyczaj z porcelany lub ceramiki  i dopasowane zostają kolorystycznie do reszty zębów, aby uzyskać naturalny efekt.

Licówki porcelanowe jako gwarancja pięknego uśmiechu

Cienkie, dopasowane do indywidualnych potrzeb płatki, które przymocowywane są do przedniej powierzchni zębów. Stosuje się je, aby zmienić kolor naturalnych zębów, zmodyfikować ich rozmiar, kształt lub długość. Ich niekwestionowaną zaletą jest niezwykła wytrzymałość oraz brak konieczności szlifowania całego zęba przed ich przymocowaniem. Są w pełni bezpieczne dla pacjenta i znacząco wpływają na estetykę uśmiechu.

Ortodoncja stomatologiczna

Prawdopodobnie każdy z nas kojarzy aparat ortodontyczny z dziećmi lub nastolatkami. Jednak czy wiedziałeś, że coraz więcej osób dorosłych decyduje się na leczenie ortodontyczne? Korygowanie wad zgryzu zdecydowanie ułatwia czyszczenie, a także pozytywnie wpływa na estetykę uśmiechu. Aparat ortodontyczny koryguje źle ustawione zęby, zmieniając ich położenie oraz przebudowuje kość, a ortodonta regularnie dostosowuje go w kolejnych etapach leczenia.

Długość leczenia uzależniona jest od tego, ile zębów wymaga przesunięcia oraz od rodzaju wybranego aparatu ortodontycznego. Niektóre zabiegi mogą zostać zakończone w ciągu kilku miesięcy, podczas gdy inne potrwają rok lub nieco dłużej.

Wybielanie jako jedna z najpopularniejszych metod w metamorfozach uśmiechu

Chociaż wybielanie zębów nie ma takich samych korzyści funkcjonalnych i zdrowotnych jak zabiegi wymienione powyżej, wciąż jest jedną z najpopularniejszych metod wizualnego poprawienia uśmiechu. W zabiegach wybielania zębów najczęściej stosuje się dwie najpopularniejsze metody – wybielanie gabinetowe lub wybielanie nakładkowe, wymagające zaangażowania również ze strony pacjenta. Dlatego podczas wizyty konsultacyjnej twój dentysta zaproponuje odpowiedni sposób wybielania, który pomoże ci osiągnąć upragniony cel.La Dentica Centrum Stomatologii s.c. Katarzyna Herbut, Grzegorz Herbut

KONTAKT

Specjalistyczne Centrum Stomatologii Estetycznej La Dentica

“Wiślane Tarasy” (wjazd od strony “Błękitka”)

ul. Grzegórzecka 67C/U1

31-559 Kraków

NAPISZ LUB ZADZWOŃ

Tel. 502 051 855

e-mail: recepcja@ladentica.eu

NASZ BLOG

GODZINY OTWARCIA

Poniedziałek – Czwartek

8.30 – 20.00

Piątek

8:30 – 17:00

SOCIAL MEDIA