Endodoncja – leczenie kanałowe pod mikroskopem

Leczenie endodontyczne zaleca się wówczas, gdy wewnątrz jamy ustnej doszło do nieodwracalnych zmian będących skutkiem zaawansowanej próchnicy. Jeśli choroba swoim zasięgiem obejmie miazgę, dochodzi do obumarcia żywych tkanek zęba, czego efektem jest stan zapalny. Zlekceważenie problemu może prowadzić do negatywnych dla zdrowia konsekwencji i wpływać niekorzystnie na cały organizm. Z pomocą przychodzi zatem dobry endodonta, który wykorzystując wiedzę, umiejętności i doświadczenie oraz korzystając z nowoczesnej aparatury, jest w stanie skutecznie, a co więcej – bezboleśnie, uporać się z problemem. Dokładnie takich specjalistów można znaleźć w klinice La Dentica w Krakowie.

Wskazania i przebieg

Zapalenie miazgi, które jest zasadniczym wskazaniem do endodoncji, objawia się przede wszystkim silnym, samoistnym bólem zęba, nadwrażliwością na ciepłe pokarmy oraz obrzękiem w obrębie dziąsła. Jeśli rozpoznajesz te symptomy, to niewątpliwie sygnał, że konieczna jest wizyta u dentysty.

Leczenie kanałowe to proces dokładnego oczyszczenia kanałów korzeniowych zęba z zainfekowanej bakteriami lub nieodwracalnie zmienionej zapalnie miazgi. W następnej kolejności oczyszczone i zdezynfekowane kanały są szczelnie wypełniane specjalnym materiałem – gutaperką. Endodoncja przeprowadzona pod mikroskopem przez doświadczonego dentystę pozwala pacjentowi na wiele lat zachować nawet te zęby, które pozornie wyglądały na niemożliwe do uratowania.

Endodoncja mikroskopowa w La Dentica – najwyższa precyzja leczenia

Nasza klinika, od ponad 15 lat z sukcesem działająca w Krakowie, korzysta z wynalazków współczesnej stomatologii, w tym specjalistycznego mikroskopu, który powiększając pole widzenia dentysty, pozwala na przeprowadzenie dokładnej diagnostyki oraz determinuje maksymalną staranność pracy. Stosujemy także innowacyjne urządzenia elektroniczne służące do pomiaru długości kanałów korzeniowych, urządzenia do ich maszynowego opracowywania oraz systemy umożliwiające ich dokładne, szczelne wypełnienie.

Do naszych endodontów trafiają także pacjenci z powikłaniami po leczeniu kanałowym w innych gabinetach, będącymi wynikiem pozostawienia złamanych narzędzi w kanałach zębowych. Znajdują u nas rozwiązanie swoich problemów, troskliwą opiekę i pakiet zaleceń medycznych.

Leczenie kanałowe na jednej wizycie

W wielu przypadkach nasi specjaliści są w stanie przeprowadzić endodoncję już w czasie jednej wizyty. Takie rozwiązanie redukuje dyskomfort i stres pacjenta, pozwala też zaoszczędzić jego czas i pieniądze. Każdy zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, dlatego jest zupełnie bezbolesny dla pacjenta. Poprzedza go szczegółowy wywiad, mający na celu wykluczyć ewentualne przeciwwskazania do leczenia. Po leczeniu przeprowadzana jest kontrola radiologiczna.