Jak wygląda przygotowanie do wszczepienia implantów?

Opublikowane przez La Dentica w dniu

Stomatologia implantologiczna jest obecnie jedną z najszybciej rozwijających się dziedzin stomatologii. Coraz więcej pacjentów zdaje sobie sprawę, że zalety implantów dentystycznych znacznie przewyższają ich koszty.

Implanty dentystyczne z powodzeniem zastępują zarówno pojedynczy, brakujący ząb, jak i całe uzębienie. Ponieważ implant osadzony jest głęboko w kości, jest to rozwiązanie dużo bardziej solidne i bezpieczne w porównaniu do tradycyjnych protez. Jak więc wygląda proces przygotowawczy do zabiegu i co powinniśmy wiedzieć przed przystąpieniem do procedury? Na te pytania odpowiadamy w dzisiejszym artykule.

Diagnostyka i zaplanowanie leczenia w trzech krokach

W La Dentica, zanim przystąpimy do leczenia implantologicznego, przeprowadzamy dokładną diagnozę. Jest ona niezbędna zarówno do uzyskania jak najlepszego efektu zabiegu, jak również do ustalenia spersonalizowanego harmonogramu leczenia. Diagnozę realizujemy w trzech krokach.

1. Kompleksowa diagnostyka

To rutynowe badanie stomatologiczne, dzięki któremu otrzymujemy informacje na temat ogólnego stanu zdrowia pacjenta. Sprawdzamy wówczas możliwość występowania m.in. próchnicy, kamienia nazębnego czy chorób dziąseł. Ustalamy również, czy istnieje potrzeba wykonania dodatkowych zabiegów dentystycznych i ortodontycznych. Podczas wizyty, sprawdzamy także ilość kości, niezbędnej do poprawnego założenia implantu. W przypadku gdy jest jej za mało, zalecamy zabieg regeneracji kości.

W kompleksowej diagnostyce wykorzystujemy również badanie rentgenowskie oraz tomografię komputerową. To właśnie one dają możliwość dopasowania parametrów implantu oraz pozwalają na szczegółową ocenę stanu kości i zębów, położenia zatok szczękowych, przebiegu nerwu zębodołowego czy wysokości wyrostka zębodołowego.

2. Przegląd historii medycznej

Niezwykle ważne jest, aby na tym etapie pacjent poinformował o wszelkich schorzeniach i przyjmowanych lekach lub suplementach diety. Wszystkie przekazane informacje pomogą zaplanować leczenie. Szczególną troską obejmujemy pacjentów z chorobami serca, płuc, nerek czy tarczycy, projektując plan leczenia z uwzględnieniem występujących komplikacji.

3. Plan leczenia

To harmonogram ustalany i dopasowywany ściśle do pacjenta, uwzględniający takie czynniki jak liczba implantów, stan kości oraz kondycja naturalnych zębów. W tym monecie planowany jest również rodzaj znieczulenia podczas zabiegu. Nasi dentyści poinformują również o posiłkach i napojach, które możesz przyjmować przed oraz po umiejscowieniu implantów, a także przekażą wszystkie informacje przydatne w pielęgnacji jamy ustnej.La Dentica Centrum Stomatologii s.c. Katarzyna Herbut, Grzegorz Herbut

KONTAKT

Specjalistyczne Centrum Stomatologii Estetycznej La Dentica

“Wiślane Tarasy” (wjazd od strony “Błękitka”)

ul. Grzegórzecka 67C/U1

31-559 Kraków

NAPISZ LUB ZADZWOŃ

Tel. 502 051 855

e-mail: recepcja@ladentica.eu

NASZ BLOG

GODZINY OTWARCIA

Poniedziałek – Czwartek

8.30 – 20.00

Piątek

8:30 – 17:00

SOCIAL MEDIA