Implanty zębów

Implantologia to najnowocześniejsza metoda uzupełniania utraconych zębów, przynosząca najlepsze rezultaty, a przez to proponowana przez specjalistów z naszej kliniki La Dentica w Krakowie. Rewolucyjna technologia implantów sprawia, że możemy odzyskać naturalny uśmiech, nawet pomimo znaczących braków w uzębieniu.

Dlaczego warto uzupełniać braki w uzębieniu?

Jeśli miejsce po utraconym zębie pozostawimy nieuzupełnione, możemy spotkać się z poważnymi negatywnymi konsekwencjami. Jedną z nich jest zanik kości, który może utrudnić wprowadzenie implantu w przyszłości. Z tego powodu na każdy brak zębowy należy jak najszybciej zareagować, w przeciwnym razie może dojść do nieodwracalnych zmian w układzie kostno-zębowym.  Wśród wielu metod odbudowy utraconego zęba na szczególną uwagę zasługuje wszczepienie implantu. Jak przebiega ten zabieg?

Implanty zębowe z materiału biozgodnego

Wprowadzenie implantu do kości zapobiega jej dalszemu zanikowi, dlatego ważne jest, by jak najwcześniej zdecydować się na zabieg. Utrzymana poprzez szybką implantację kość stanowi podparcie dla warg i policzków, uzupełnia profil twarzy, wygładza zmarszczki, a twarz zostaje odmłodzona (lifting stomatologiczny). Implant jest doskonałym substytutem korzenia zębowego i jednocześnie filarem dla uzupełnień protetycznych, takich jak korony, mosty i protezy.

W La Dentica stosujemy implanty zębowe wykonane z tytanu, czyli materiału biozgodnego. Przede wszystkim dlatego, że jest przyswajalny przez organizm ludzki. Tytan ma też inne zalety, które czynią go materiałem odpowiednim do budowy implantu. Cechuje go wyjątkowa odporność mechaniczna na urazy zewnętrzne. Implanty zębowe z tytanu to zatem inwestycja na lata.

Wszczepienie implantu odbywa się podczas jednej wizyty w gabinecie. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, w warunkach całkowitej sterylności i aseptyki. Po okresie integracji implantów z kością (wgojenia) wykonywana jest odbudowa protetyczna na implantach w postaci koron, mostów lub protezy zębowej.

Techniki odbudowy kości

Wprowadzenie implantu mimo zaniku kości jest możliwe dzięki rozwojowi technik agumentacyjnych kości. Należą do nich:

  • sterowana regeneracja kości,
  • rozszczepianie wyrostka (ridge splitting – poszerzenie bazy implantacyjnej),
  • kondensacja osteotomijna i metody kombinowane.

Zdecydowana większość zabiegów z dziedziny implantologii kończy się sukcesem, dlatego zachęcamy do skorzystania z tej szansy na trwałą odbudowę zęba. Pamiętajmy, że właściwa higiena jamy ustnej pozytywnie wpływa na długotrwałe utrzymanie implantów. Dlatego naszym pacjentom prezentujemy prawidłowe techniki dbania o implanty, a także rekomendujemy regularne wizyty kontrolne połączone z profesjonalną higienizacją.

Przeciwwskazania do implantów zębowych

Niestety nie w każdym przypadku może być zastosowana implantologia. Szczegółowy wywiad z pacjentem pozwala na podjęcie decyzji o zabiegu, dlatego w La Dentica w Krakowie konsultacja implantologiczna jest punktem wyjścia do wszelkich czynności. Kiedy nie należy wszczepiać implantu?

  • w ciąży,
  • w stanach zapalnych przyzębia,
  • u cierpiących na nowotwory,
  • u dzieci i młodzieży, u których jeszcze nie doszło do całkowitego wykształcenia się kości.