Dobry stomatolog – 5 cech, którymi się wyróżnia 

Opublikowane przez La Dentica w dniu

Wielu z nas z pewnością może przyznać, że zawdzięcza swojemu dentyście coś więcej niż “tylko” zdrowy, piękny uśmiech. Wsparcie w zakresie zdrowia jamy ustnej i przekonanie, że wszystko jest pod kontrolą poprawia pewność siebie i motywuje do dbania o higieniczny tryb życia.

Nie wszyscy stomatolodzy są jednak tacy sami. Jedni są niesamowici w tym, co robią, drudzy zaś – całkiem przeciętni. Czym zatem powinien wyróżniać się dentysta, abyśmy mieli pewność, że jesteśmy w dobrych rękach? W dzisiejszym artykule przedstawiamy 5 najważniejszych cech, którymi według nas wyróżnia się dobry stomatolog.

Świetna komunikacja interpersonalna

Najlepsi stomatolodzy wiedzą, jak niezwykle ważne jest prawidłowe komunikowanie informacji o stanie zdrowia swoim pacjentom. Obejmuje to nie tylko szczegółowe opisanie wykonywanych procedur, ale również wyjaśnienie, dlaczego są one koniecznie oraz w jaki sposób wpłyną na zdrowie i wygląd jamy ustnej. Dobry dentysta nie pozostawi pacjenta samego z niejasnymi kwestami, zamiast tego wyjaśni wszystko prostym językiem, rozwiewając wątpliwości.

Indywidualne podejście do pacjenta

Dobry stomatolog wie, że każdy pacjent ma potrzeby, ale również obawy związane ze zdrowiem jamy ustnej. Podczas gdy przeciętni dentyści są zwolennikami formalnego podejścia do swoich pacjentów, ci najlepsi skrupulatnie wdrażają plan leczenia, który jest w 100% unikalny i dostosowany do potrzeb każdego pacjenta.

Dobra sprawność manualna

Dobra sprawność manualna to coś, co przydaje się dentystom każdego dnia. Usta to niezwykle mała przestrzeń do pracy. Działania w jej obrębie wymagają dobrej koordynacji dominującej ręki (nie zawsze jest to prawa ręka). Wysoko rozwinięta motoryka i umiejętność precyzyjnego posługiwania się narzędziami nie tylko ułatwiają pracę, ale podnoszą również komfort pacjenta.

Współczucie i empatia

Dobry dentysta wyróżnia się wysoką empatią i współczuciem. Problemy stomatologiczne niejednokrotnie wpływają na wiele dziedzin życia, a współczująca postawa lekarza pomoże pacjentom poczuć się swobodnie i z odwagą szukać pomocy. Dentysta, który nie wykazuje empatii, prawdopodobnie nie zostanie również obdarzony zaufaniem pacjenta.

Ciągła chęć zdobywania aktualnej wiedzy

Kolejną kluczową cechą dobrego dentysty, jest chęć do ciągłego zdobywania i pogłębiania wiedzy, m.in. przez udział w szkoleniach zawodowych oraz branżowych konferencjach. Stomatologia to dynamiczna dziedzina nauki, dlatego każdy stomatolog powinien starać się sprostać szybkim zmianom, aby skuteczniej pomagać swoim pacjentom.

Poznaj naszych specjalistów: https://www.ladentica.com.pl/nasz-zespol/La Dentica Centrum Stomatologii s.c. Katarzyna Herbut, Grzegorz Herbut

KONTAKT

Specjalistyczne Centrum Stomatologii Estetycznej La Dentica

“Wiślane Tarasy” (wjazd od strony “Błękitka”)

ul. Grzegórzecka 67C/U1

31-559 Kraków

NAPISZ LUB ZADZWOŃ

Tel. 502 051 855

e-mail: recepcja@ladentica.eu

NASZ BLOG

GODZINY OTWARCIA

Poniedziałek – Czwartek

8.30 – 20.00

Piątek

8:30 – 17:00

SOCIAL MEDIA