Czym różni się wybielanie domowe od gabinetowego?

Opublikowane przez La Dentica w dniu

Często pomimo dokładnej pielęgnacji zębów oraz regularnych wizyt u stomatologa nie możemy pochwalić się olśniewająco białym uśmiechem. Niestety, w miarę upływu lat, zęby odbarwiają się i zmieniają swój odcień. Pacjentom, którzy pragną zachować biel zębów na dłużej, gabinety stomatologiczne oferują profesjonalne usługi wybielania zębów. Zazwyczaj są do wyboru dwie opcje: zabiegi domowe albo te wykonywane w gabinecie. Jaka jest jednak między nimi podstawowa różnica i którą opcję wybrać?

Niezależnie od tego, czy zamierzasz rozpocząć proces wybielania swoich zębów w domu czy w gabinecie stomatologicznym – jedno jest pewne: te dwie metody są bezpieczniejsze i bardziej skuteczne od gotowych preparatów wybielających dostępnych w sklepach kosmetycznych czy w aptekach. Prawda jest taka, że tylko dentyści mogą używać żeli, zawierających 20-35% środków wybielających. Większość zestawów zakupionych w sklepie to tylko 3% nadtlenku wodoru, co niestety nie przekłada się na oszałamiające efekty i bezpieczeństwo.

Która opcja będzie dla mnie najlepsza­­?

Decyzja o poddaniu się wybielaniu w gabinecie lub w domu powinna być poparta trzema czynnikami: czasem, wygodą oraz budżetem. Nakładki do wybielania domowego są na ogół tańsze niż zabiegi wykonywane w gabinecie. W przypadku domowych zabiegów płaci się tylko za materiały, bez wliczania w to kosztów usługi i pracy stomatologa.

Zainteresowani wybielaniem pacjenci powinni zastanowić się, jak najlepiej wykorzystać swój czas. Zabiegi wykonywane w gabinecie mogą przynieść doskonałe rezultaty już w trakcie pierwszej sesji wybielającej. U większości pacjentów można wybielić zęby o kilka odcieni nawet w ciągu godziny. Zabiegi w gabinecie mają również tę zaletę, że wykonywane są pod nadzorem stomatologa. Profesjonalny zespół, stale monitorujący stan pacjenta, zapewniający jednocześnie ochronę dziąseł przed potencjalnie szkodliwym działaniem środków wybielających, to prawdziwy komfort i bezpieczeństwo. Plusem nakładkowego wybielania zębów w domu jest natomiast to, że przeprowadza się je bez wychodzenia z domu, według instrukcji otrzymanych od specjalisty, co przekłada się z kolei na oszczędność czasu. Ich zaletą jest również cena, która może być nawet o połowę mniejsza od wybielania gabinetowego.

Wybielanie w gabinecie stomatologicznym

Nic dziwnego, że jest to najpopularniejszy na świecie zabieg stomatologii estetycznej. W gabinecie stosuje się żel o wysokim stężeniu, więc efekty są natychmiastowe. Jeśli jednak zastanawiamy się nad wybielaniem zębów, powinniśmy udać się do dentysty w celu oceny i porady. Stomatolog najlepiej określi, która metoda zapewni nam najlepsze rezultaty bez narażania na jakiekolwiek ryzyko.La Dentica Centrum Stomatologii s.c. Katarzyna Herbut, Grzegorz Herbut

KONTAKT

Specjalistyczne Centrum Stomatologii Estetycznej La Dentica

“Wiślane Tarasy” (wjazd od strony “Błękitka”)

ul. Grzegórzecka 67C/U1

31-559 Kraków

NAPISZ LUB ZADZWOŃ

Tel. 502 051 855

e-mail: recepcja@ladentica.eu

NASZ BLOG

GODZINY OTWARCIA

Poniedziałek – Czwartek

8.30 – 20.00

Piątek

8:30 – 17:00

SOCIAL MEDIA