Chirurgia stomatologiczna

Choć wielu pacjentów z niepokojem reaguje na zalecenia poddania się zabiegom chirurgicznym, wbrew pozorom leczenie zębów u chirurga wcale nie obciąża ich bardziej niż chociażby leczenie zachowawcze. Współczesne metody leczenia oraz nowoczesne sposoby znieczuleń pozwalają na przeprowadzenie zabiegów chirurgicznych bezboleśnie i komfortowo.

Czym zajmuje się chirurg stomatolog?

Innowacyjność naszej krakowskiej kliniki przejawia się między innymi w stosowaniu zaawansowanych metod operacyjnego leczenia jamy ustnej. Członkiem naszego zespołu jest chirurg stomatolog doświadczony między innymi w takich zabiegach jak: ekstrakcja zębów mądrości i zębów zatrzymanych, leczenie ropni, odbudowa kości, wydłużenie koron zębowych, resekcja wierzchołków korzeni, podniesienie dna zatoki szczękowej, podcinanie wędzidełek, plastyka dziąseł i kości, przeszczep kości, zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego, sterowana regeneracja kości (GBR) i tkanek (GTR), nacinanie ropni i usuwanie torbieli.

Ponadto chirurg szczękowo-twarzowy diagnozuje i konsultuje naszych pacjentów, kwalifikując ich do leczenia operacyjnego, proponując konkretne zabiegi, indywidualnie dostosowane do potrzeb pacjenta.

Postaw na chirurgię dentystyczną w La Dentica

W naszym nowoczesnym gabinecie w Krakowie stwarzamy pacjentom komfortowe warunki i oferujemy nie tylko doświadczenie wysoko wykwalifikowanych lekarzy, ale także specjalistyczny sprzęt i materiały zastępujące kość, które wpisują się w najnowsze, sprawdzone trendy w stomatologii.

Sukces naszej kliniki wynika między innymi z doskonałej współpracy specjalisty i nowoczesnego sprzętu komputerowego. Wykonujemy pełną diagnostykę cyfrową, która wspiera chirurga w rozpoznaniu zmian w obrębie jamy ustnej i umożliwia dotarcie do miejsc niewidocznych gołym okiem. Z kolei doświadczenie specjalisty pozwala na biegłą interpretację uzyskanego w ten sposób obrazu i wdrożenie leczenia adekwatnego do potrzeb pacjenta.

Leczenie w La Dentica to także szczegółowe konsultacje z dentystą chirurgiem, w czasie których omawiany jest plan leczenia, przekazywane są informacje o przebiegu podejmowanych działań i ich rezultatach, a także zalecenia związane z higieną jamy ustnej.